JAB Kultúra

Výber, ktorý neprehliadnite: TOP 10 podujatí v mesiaci február v Spišskej

Február už klope na dvere. Voľné chvíle si môžeme užiť v divadle, na koncertoch či dokonca aj na ľade. Vyberajte, kam skočíte.

Ilustračný obrázok k článku Výber, ktorý neprehliadnite: TOP 10 podujatí v mesiaci február v Spišskej
Zdroj: Dnes24.sk

The Duchon´s

3. februára 2020 o 18:00 hod., Dom kultúry Mier

Pocta legendárnemu slovenskému spevákovi Karolovi Duchoňovi. Hudobno-tanečná divadelná show, kde zaznejú nesmrteľné hity interpretované Karolom Duchoňom v novom šate, v podaní špičkových mladých slovenských umelcov na čele s Patrikom Vyskočilom, v aranžmánoch Antona Popoviča. V réžii a choreografii Jána Ďurovčíka.

Anna Matzová & ateliér Matz a spol.

8. februára 2020 o 17:00 a 18:00 hod., Múzeum Spiša

Na začiatku februára si budeme môcť vychutnať aj večernú prehliadku s programom v Múzeu Spiša. Všetci návštevníci budú mať možnosť preniesť sa v čase a odfotiť sa v historickom fotoateliéri, ktorý bol súčasťou života Novovešťanov viac ako 50 rokov. Nebude chýbať ani Divadlo teatrálnej skratky, ktoré predstaví momentky zo života Gustáva a Anny Matzovcov v divadelnom predstavení s názvom „Nehýbte sa, prosím.“

Detský ples

14. februára 2020 od 17:00 hod., Alex park

Plesová sezóna je v plnom prúde a v Alex parku pripravili pre deti 2. detský ples so zaujímavým programom. Tešiť sa môžete na diskotéku s animátormi a levom Alexom, valentínske maľovanie na tvár , srdiečkové balónové kreácie či voľnú zábavu v detskom parku. Nebude chýbať ani tombola a ples spestrí aj vystúpenie detí zo Základnej umeleckej školy.

Športovec roka

13. februára 2020 o 17:00 hod., Športová hala

Vyhlasovanie najúspešnejších športovcov, trénerov a športových kolektívov za rok 2019 sa uskutoční v polovici februára v športovej hale. Vstup na slávnostné podujatie je voľný.

Karneval na ľade

19. februára 2020 od 13:30 hod., Zimný štadión

Súťaž je určená pre deti MŠ, ZŠ, SŠ a dospelých. MŠ a ZŠ sa prihlasujú formou prihlášky zaslanej CVČ alebo priamo na Zimnom štadióne. Porota bude hodnotiť vyrobené a vlastnoručne maľované karnevalové masky, nápaditosť a fantáziu. Pripravené sú aj zábavné aktivity pre deti, mládež, dospelých na ľade.

Koncert v galérii

19. februára 2020 o 19:00 hod., Galéria umelcov Spiša

Ján Svetlan Majerčík je slovenský pesničkár, ktorý spieva o tom, čo vidí, počuje a najmä cíti. Jeho koncert si môžete vychutnať v Galérii umelcov Spiša.

Smola a Hrušky / akustické tour 2020

20. februára 2020 o 20:00hod., Koncertná sieň Reduty

Kapela Smola a Hrušky vyráža na špeciálne akustické tour 2020 spolu so speváčkou a skladateľkou Mirkou Miškechovou. Kapela predstaví repertoár svojich najväčších hitov i starých skladieb v nových akustických aranžmá. Punkoví romantici a ich hudobní hostia odohrajú viac ako 2-hodinový program a ponúknu opäť jedinečný hudobný zážitok pre svojich fanúšikov.

Romantický gitarový koncert

21. februára 2020 o 19:00, Divadlo Kontra

Rodák zo Spišskej Novej Vsi, Timotej Zavacký, absolvent Štátneho konzervatória v Košiciach a bakalárskeho štúdia na AMU v Prahe, účastník medzinárodných majstrovských kurzov a súťaží, jeden z výrazných talentov mladej generácie klasických gitaristov na Slovensku poteší svojím umením aj Novovešťanov v divadle Kontra. Na koncerte odznejú skladby romantizmu i súčasných autorov.

Medzinárodný deň turistických sprievodcov

21. februára 2020

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi pripravilo pre milovníkov histórie tématické sprevádzanie mestom o 16:00 hod. so zameraním na meštianske znaky a erby na námestí, ako aj prehliadku výstavy Anna Matzová & ateliér Matz a spol. (zdarma), ktorú môžete vidieť v priebehu dňa. Spoznať históriu mesta môžete aj pri výstupe na neogotickú vežu Rímskokatolíckeho farského kostola Nanebovzatia Panny Márie v Spišskej Novej Vsi a vychutnať si jedinečný výhľad na široké okolie. komentované výstupy do veže zdarma o 11:00, 13:00, 15:00 hod.

Strýko Baltazár – Cesta na Severný pól

22. februára 2020 o 16:00 hod., Dom kultúry Mier

Jedného dňa Strýko Baltazár obdrží od eskimáckej kamarátky YOKO list. Tá ho prosí o pomoc pri objasnení záhady, ktorá sa deje u nich na Severnom póle. Už dlhší čas jej miznú ulovené ryby a strácajú sa rôzne veci. Pútavý, ale zároveň aj poučný rozprávkový príbeh o priateľstve a ľudskej dobrote je plný piesní, zábavných scénok a prekvapivých momentov. Zažite spolu s vašimi najmenšími jedinečné muzikálové predstavenie, na ktorom sa zaručene nebudete nudiť!

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM