JAB Iné športy

Zachytené objektívom: Cyklistické preteky na snehu prilákali desiatky pretekárov

V sobotu štartoval v Spišskej Novej Vsi tretí ročník cyklistických pretekov na snehu. Mladší aj starší cyklisti si zmerali svoje sily na letisku.

Ilustračný obrázok k článku Zachytené objektívom: Cyklistické preteky na snehu prilákali desiatky pretekárov
28
Galéria

Začiatok januára nie je práve bežným mesiacom na cyklistické preteky. Aj napriek tomu sa aj v tomto období našlo niekoľko nadšencov cyklistiky, ktorí si prišli zmerať sily na letisko do Spišskej Novej Vsi. Tam sa totižto konali cyklistické preteky na snehu.

Tretí ročník

„K organizácii týchto pretekov ma viedli hlavne sviatky, ktoré každý rok pretekom predchádzajú. Počas sviatkov ľudia sú doma a dosť jedia tak som myslel, že by si chceli aj trošku zašportovať a zároveň som chcel urobiť niečo aj v zime pre tých fanatikov čo majú radi cyklistiku," priblížil riaditeľ pretekov primátor mesta Pavol Bečarik.

Ako dodal, teší ho, že sa táto tradícia ujala a v uplynulú sobotu odštartoval ich tretí ročník. „Tento rok sa prihlásilo 51 pretekárov zo Spišskej, ale aj z bližšieho či vzdialenejšieho okolia. Som rád, že ľudia sa vedia zabávať aj takýmto spôsobom a vážim si ľudí, ktorí majú radi výzvy a idú spraviť niečo pre seba hoci nie sú práve ideálne podmienky na bicyklovanie," vyjadril sa.

Na pretekárov čakalo podľa veku niekoľko 5,5 kilometrov dlhých okruhov. „Trať je naplánovaná tak, aby tam bolo čo najmenej ľadu, no vzhľadom na počasie posledných dní sa tomu nedalo úplne vyhnúť. Verím a dúfam, že všetci prídu zdraví do cieľa a bude čo najmenej úrazov," uzavrel Bečarik. Najmladší účastník pretekov mal 13 rokov. Najstarší presne o 50 viac.

Nováčikovia aj stabilní

Pred štartom netradičných pretekov sme oslovili aj samotných cyklistov a zaujímal nás aj dôvod prečo sa prihlásili. „Prvýkrát som bol minulý rok a páčilo sa mi tak som prišliel znovu. Tento rok to bude o čosi ťažšie, je veľa ľadu. Minulý rok bolo viacej snehu, tak sa išlo celkom rýchlo, teraz to bude viac technickejšie a budem musieť dávať pozor," prezradil cyklista z Michaloviec s tým, že ide skôr o zábavu, ako o plný výkon.

Prvýkrát si preteky na snehu prišli vyskúšať aj 14 – ročný Armin a 15 – ročný Bruno zo Spišskej Novej Vsi. Ako sa chalani zhodli prišli sem hlavne pre radosť. Na preteky sa tešia, no zároveň majú aj menšie obavy či rešpekt pred ľadom, ktorý je na trase.

Na preteky prišla aj naša úspešná cyklistka a triatlonistka Nora Jenčušová. „Prišla som sem preto, lebo si myslím, že je to dobrá zimná príprava. Je to technicky náročnejšie na snehu a ľade a ešte aj na horskom bicykli ,dnešný pretek beriem ako tréning," ozrejmila dôvod svojej účasti.

Pretekov sa prvýkrát zúčastnil aj novovešťan Marek. „Prišiel som si trošku zašportovať, nejde mi o výhru ide mi hlavne o zážitok. Na snehu som už jazdil viackrát ,ale teraz som sa nejako špeciálne nepripravoval," povedal.

Zábery z cyklistických pretekov na snehu nájdete aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Tretí ročník cyklistických pretekov na snehu
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM