Správy

Ostane na čele Dopravného podniku Vladimír Padyšák? Rozhodnutie padne po kontrole

Primátor Jaroslav Polaček rozhodne o tom, či bude Vladimír Padyšák naďalej na čele Dopravného podniku mesta Košice (DPMK), po kontrole hospodárenia.

Ilustračný obrázok k článku Ostane na čele Dopravného podniku Vladimír Padyšák? Rozhodnutie padne po kontrole
Zdroj: TASR

Vladimír Padyšák je povereným generálnym riaditeľom DPMK od decembra 2018. „V súčasnosti prebieha kontrola hospodárenia v DPMK (verejné obstarávania, personálna a mzdová agenda, účtovníctvo atď.). Na základe jej výsledkov primátor rozhodne o tom, či navrhne mestskému zastupiteľstvu (MsZ) vymenovanie Vladimíra Padyšáka na post generálneho riaditeľa DPMK alebo prijme iné riešenie,“ uviedol hovorca magistrátu Vladimír Fabian.

Viac kontról

Podľa Padyšáka bola od jeho nástupu do funkcie v DPMK okrem iných aj kontrola dodržiavania zákonnosti, hospodárnosti, efektívnosti, účinnosti a účelnosti pri nakladaní s majetkom mesta a hospodárení s finančnými prostriedkami DPMK, ktorú vykonal Útvar hlavného kontrolóra mesta Košice.

„V súčasnosti už piaty mesiac prebiehajú kontroly z referátu auditu a kontrolingu mesta Košice, ktoré sa týkajú verejných obstarávaní, personálnych, mzdových a ekonomických záležitostí,“ uviedol s tým, že činnosť DPMK je kontrolovaná napríklad aj prostredníctvom externého finančného auditu či Dráhového úradu.

Nepodpísanie februárového uznesenia, ktorým Padyšáka mestskí poslanci určili za generálneho riaditeľa DPMK, primátor zdôvodnil „zjavnou nevýhodnosťou pre mesto“, respektíve tým, že sa vo výberovom konaní neumiestnil na prvom mieste a nezískal najvyšší počet bodov.

Opakované výberové konanie vyhral Jozef Oberuč, poslanci na februárom MsZ jeho nomináciu neschválili.

Dozorná rada DPMK svoje odporúčanie argumentovala tým, že výberové konanie nebolo transparentné a kandidáti nemali rovnosť šancí na úspech. Väčšina poslancov sa stotožnila s návrhom, aby vo funkcii pokračoval poverený riaditeľ Padyšák.

Opakované výberové konanie vyhlásili po tom, ako Tomáš Kizek – víťazný uchádzač z prvého výberového konania, ktoré spustili vlani v júli, nezískal pri návrhu na svoje vymenovanie dostatočnú dôveru MsZ.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie