Poznáme ďalšieho uchádzača o primátorske kreslo: Urbančík kandiduje s podporou strany TIP!

Komunálne voľby sa blížia a v Košiciach zamiešal karty piaty kandidát. Za košického primátora kandiduje s podporou strany TIP bývalý novinár Boris Urbančík.

Alexandra Kolínská
Ilustračný obrázok k článku Poznáme ďalšieho uchádzača o primátorske kreslo: Urbančík kandiduje s podporou strany TIP!
Zdroj: Webnoviny.sk

V minulosti pracoval v televíznom a rozhlasovom spravodajstve, v súčasnosti je manažérom v súkromnej firme. Oznámil, že nie je členom strany TIP a kandiduje ako občiansky kandidát s jej podporou. „Svojou kandidatúrou reagujem na výzvu pána prezidenta Andreja Kisku a chcem sa aktívne podieľať na veciach verejných. Chcem, aby mali Košičania možnosť voľby, výberu a aby si opäť nevyberali menšie zlo. Som za spoluprácu a nie politikárčenie. Bojujem za moderné Košice,“ vyhlásil Urbančík.

Svoj program označil heslom Odzvoňme korupcii v Košiciach. Ako hlavné body uviedol odstránenie korupcie pri financovaní vecí verejných v rámci projektu Transparentné mesto, výraznú prezentáciu Košíc v zahraničí pre naplnenie priemyselného parku či intenzívnu spoluprácu mesta so združením IT Valley. Prioritami ďalej sú výstavba bytov pre mladé rodiny, odstránenie nelegálnych osád a vytváranie krízového bývania, zvýšenie počtu mestských policajtov v meste, ako aj viac leteckých spojení s Košicami.

Strana TIP informovala o svojich kandidátoch do komunálnych volieb v Košickom a Prešovskom kraji. „Okrem kandidáta na primátora v Košiciach sa nám podarilo obsadiť Humenné a Gelnicu. Spolupracujeme tiež s vyše 200 kandidátmi, ktorí kandidujú za starostov a poslancov do mestských a obecných zastupiteľstiev,“ uviedla podpredsedníčka strany Jana Vološinová.

V Košiciach už ohlásili kandidatúru na primátorskú stoličku úradujúci primátor Richard Raši (Smer-SD), Rudolf Bauer (s podporou KDS, KDH, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SMK, OKS a DS), Alena Bašistová (Sieť) a nezávislý kandidát Ján Dečo.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR