Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Testami vylúčili koronavírus u pacientky, ktorá priletela z Číny

Koronavírus u pacientky v Košiciach, ktorá prišla z Číny a objavili sa u nej virotické príznaky, vylúčili

Ilustračný obrázok k článku Testami vylúčili koronavírus u pacientky, ktorá priletela z Číny
Zdroj: TASR

„Dňa 21.1.2020 sme na Klinike infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice prijali mladú pacientku, u ktorej sa objavili virotické príznaky,“ informovala náš spravodajský portál DNES 24 PR manažérka a hovorkyňa UNLP Košice Ivana Vaněková.

Spresnila, že pacientka uviedla, že bola v zahraničí v meste Wu-chan. Podľa hovorkyne nemocnice bola celý čas v stabilizovanom stave, izolovaná a bol jej potvrdený vírus chrípky typu B, na ktorý bola liečená.

„Vzhľadom na cestovateľskú anamnézu boli jej vzorky odoslané na vyšetrenie koronavírusu. Testy tento vírus vylúčili. Jej klinické príznaky sú už negatívne, včera bola prepustená do domácej liečby,“ uviedla nemocnica.

Podľa informácií od nemocnice, ak sa človek vráti z cesty do postihnutej oblasti a nemá zdravotné ťažkosti, nie je potrebné žiadne preventívne vyšetrenie.

„Ak ale zdravotné ťažkosti má, mal by ísť najskôr za svojim praktickým lekárom, ktorý posúdi zdravotný stav a v prípade podozrenia pošle pacienta na infektologické pracovisko,“ dodala na záver.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie