Eva Mikulová Správy

Testovať budú aj v U. S. Steele, chceli by ho predĺžiť i na pracovné dni

Odberné miesto pre víkendové celoplošné testovanie na nový koronavírus pripravujú aj v košických oceliarňach U. S. Steel.

Ilustračný obrázok k článku Testovať budú aj v U. S. Steele, chceli by ho predĺžiť i na pracovné dni
Zdroj: TASR

„Chceme povzbudiť našich zamestnancov, aby sa dali otestovať v rámci celoplošného testovania. Na toto odberné miesto budú môcť prísť aj rodinní príslušníci našich zamestnancov alebo ľudia z blízkeho okolia,“ potvrdil hovorca oceliarní Ján Bača.

Všetkých zamestnancov za víkend neotestujú

Vedenie hutníckeho podniku verí, že aj vďaka plošnému testovaniu sa bude dariť držať šírenie vírusu pod kontrolou. Návrh samosprávy vytvoriť takéto odberné miesto oceliarne privítali, upozorňujú však, že je potrebné brať do úvahy prácu na zmeny v podniku.

„Radi by sme otestovali všetkých zamestnancov, avšak to nie je možné urobiť za jeden víkend. Na to, aby boli otestovaní všetci zamestnanci, je potrebné testovať počas viacerých dní, inak je to technicky nerealizovateľné. Platí, že trváme na tom, aby naši zamestnanci boli otestovaní, avšak je na ich výbere, kde sa dajú otestovať,“ uviedol Bača.

U. S. Steel Košice vrátane dcérskych spoločností má zhruba 9 500 zamestnancov, v oceliarňach by preto chceli s testovaním pokračovať aj po víkende.

„Nerozumieme tomu, že ak budeme mať celú logistiku pripravenú na testovanie, prečo po dvoch víkendových dňoch, keď je v podniku najmenej ľudí, máme skončiť. Ak dostaneme časový priestor, testy a zdravotníkov, sme pripravení pokračovať s testovaním,“ skonštatoval hovorca.

Ako zároveň Bača potvrdil, v U. S. Steel Košice majú 67 aktívnych prípadov s pozitívnym testom na nový koronavírus, pričom 49 pracovníkov sa po preliečení už vrátilo do práce.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM