Eva Mikulová Rôzne

Tipy na október : Tomuto mesiacu dominuje maratón a Biela noc

Biela noc, Polievkový festival, Týždeň duchov v zoo … i tieto obľúbené podujatia nás čakajú v októbri. Prinášame vám zopár tipov, ako stráviť voľné chvíle.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na október :  Tomuto mesiacu dominuje maratón a Biela noc
Zdroj: TASR

Dni španielskej kultúry

Už tradične košické španielske gymnázium organizuje toto obľúbené podujatie, ktoré bude trvať od 1. do 6. októbra. Najatraktívnejšou akciou v rámci týchto dní je Košická „La Rambla“, ktorá sa bude konať na Hlavnej ulici v utorok 2. októbra o 15,00 hodine.

Kedy: pondelok až sobota (1. – 6. október )

Višegrádske dni 2018

Festival Višegrádske dni je reprezentatívnou antológiou umenia v oblasti divadla, hudby a výtvarného umenia krajín Visegrádskeho zoskupenia – Čiech, Poľska, Maďarska a Slovenska. Budú sa konať v Slovenskom technickom múzeu a košických divadlách a potrvajú až do decembra.

Kedy: od štvrtka 4. októbra až do 3. decembra 2018

Biela noc

Deviaty ročník najväčšieho a najnavštevo­vanejšieho festivalu súčasného umenia opäť rozžiari Košice. Ulice premení na magickú nočnú prechádzku súčasným umením Predstaví tridsiatku diel, prinesie svetelný dážď, japonský vesmír či preliezačku pre dospelých od domácich autorov, ako aj známe diela zahraničných umelcov z Japonska, Francúzska, Anglicka či Rakúska.

Nočné divadlo sa začína o 19:00 hod. a potrvá do skorých ranných hodín.  Inštalácie v Kulturparku budú sprístupnené od piatku do nedele. Festivalová trasa povedie od Tabačky cez Hlavnú ulicu, Mestský park, Letnú ulicu a skončí v Kulturparku

Kedy: V piatok 5. októbra od 10:00 do 22:00,

v sobotu 6. októbra od 10:00 do 02:00

v nedeľu 7. októbra od 10:00 do 22:00 hod

95. ročník Medzinárodného maratóna mieru

Najvýznamnejší športový sviatok v Košiciach. Na štart sa postaví niekoľko tisíc bežcov z celého sveta a na ich trati ich budú podporovať rôzne hudobné zoskupenia a samozrejme vynikajúcu atmosféru vytvoria i tisíce fanúšikov, ktorí prídu povzbudiť vytrvalostných bežcov.

Kedy: nedeľa 7. októbra o 9,00 hodine

Festival outdoorových filmov

Medzinárodný festival outdoorových filmov je súťažnou putovnou prehliadkou a bude sa konať v Tabačke. Festival je zameraný na športy i život s outdorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémne, adrenalinové, ale aj cestopisné. Zavedú nás na rôzne miesta našej planéty a do prostredia, kam sa bežný smrteľník nedostane, a ukážu nám kultúru tamojších obyvateľov.

Kedy: nedeľa a pondelok (7. a 8. október) od 17,30 hodiny

Old´s cool Košice 2018

V kine Úsmev sa bude konať medzigeneračný festival OLD'S COOL Košice 2018. Čaká na Vás výborný program, príjemná atmosféra, zaujímaví hostia a záruka pohody v netradičnom prepojení staršej a mladšej generácie. 

Kedy: piatok až sobota 12. a 13. október od 10,00 hodiny

Polievkový festival

Obľúbený festival pre všetkých gurmánov sa opäť bude konať v Kulturparku a táto akcia je súčasťou festivalu Rozmanitosť. Polievkový festival pokračuje vo svojej tradícií a jeho základnou myšlienkou je spoznať národy, kultúry, komunity, menšiny, ktoré sa chcú prezentovať pred celými Košičami a zaujať svojou výnimočnosťou, aktivitami, záujmami a hlavne polievkou. Tá totiž vystihuje ich príbeh, zvyky, korene či životný štýl. 

Kedy: sobota 13. októbra od 14,00 hodiny

Festival svetových destilátov

V priestoroch Spoločenského pavilónu v Košiciach (Trieda SNP 61) sa stretnú najlepší distribútori zo Slovenska, Čiech a Maďarska, ktorí vás presvedčia o tom, že destiláty sa dajú degustovať na úrovni. I keď ste napríklad laik, ľudia vzatí na slovo vám ukážu, ako presne nájsť vášeň pre ohodnotenie kvalitných a luxusných mokov, ktoré sú častokrát v predajňach cenovo i kvalitatívne vysoko hodnotené.

Kedy: štvrtok 19. októbra od 15,00 do 23,00

Miroslav Donutil – one man show

Miroslav Donutil… Treba viac slov? Veď, kto by tohto vynikajúceho herca a skvelého rozprávača nepoznal? Obľúbený český herec sa predstaví vo svojom novom program a svojimi príhodami a ich geniálnym podaním Vás dokáže rozosmiať, fantasticky zabaviť, ohúriť, ba dokonca aj rozplakať! Uvidíte ho v historickej radnici.

Kedy: sobota 20. októbra o 19,00 hodine

Týždeň duchov v zoo

Sviatok Halloweenu sa pomaly dostáva aj na Slovensko. Košická ZOO pripravila pre deti Týždeň duchov. Pre detské kolektívy budú výrazne zľavy a deti si v areáli zoo budú môcť vyrezať tekvice a čakajú ich i ďalšie zaujímavé „duchárske“ aktivity.

Kedy: od piatku do utorka (26. – 30. október)

Foto: Eva Mikulová
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM