Lucia Lauková Správy

Turisti zdolali neľahkú trasu: Do fondu Karpatskej vandrovky pribudlo vyše 10-tisíc eur

Viac ako sto turistov sa vydalo 50 kilometrov po hrebeni Volovských vrchov z kúpeľov v obci Štós do Košíc. Do fondu Karpatskej vandrovky prispeli štedrou sumou.

Ilustračný obrázok k článku Turisti zdolali neľahkú trasu: Do fondu Karpatskej vandrovky pribudlo vyše 10-tisíc eur
Zdroj: TASR

Viac ako 100 účastníkov turistického pochodu zdolalo 50 kilometrov po hrebeni Volovských vrchov z kúpeľov v obci Štós do Košíc. V rámci akcie 21 tímov prispelo do fondu Karpatskej vandrovky sumou 10 600 eur.

Financie budú rozdelené v roku 2018 na realizáciu projektov podporujúcich aktívny a zdravý životný štýl, voľnočasové aktivity komunít a nekomerčnú kultúru na východnom Slovensku.

„Po druhý raz sa nám podarilo zdolať hranicu 100 účastníkov. Je to pre nás signál, že občianska spoločnosť v regióne reaguje aj na takúto formu participácie na jeho rozvoji,“ uviedla riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittel. Výzva na podávanie projektov bude vyhlásená v marci 2018 a o finančných prostriedkoch rozhodnú samotní darcovia.

Karpatská nadácia podporuje východné Slovensko od roku 1995 a počas svojej existencie prerozdelila viac ako 2,1 milióna eur pre stovky projektov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM