Šport

V Košiciach sa predstaví európska špička aj domáci favoriti vo vodnom lyžovaní

Na pretekoch Európskeho pohára budú o stupne víťazov bojovať pretekári v slalome, akrobacii aj v skokoch. Podujatie sa koná na košickom jazere.

Ilustračný obrázok k článku V Košiciach sa predstaví európska špička aj domáci favoriti vo vodnom lyžovaní
Zdroj: TASR

Slovenská, ale aj európska špička vodného lyžovania sa predstaví cez najbližší víkend v Košiciach. Na pretekoch Európskeho pohára budú o stupne víťazov bojovať pretekári v slalome, akrobacii aj v skokoch.

Popri mnohých slovenských pretekároch by nemal chýbať ani favorizovaný Alexander Vaško ml., ktorý mal pre zdravotné problémy tréningový výpadok.

Súťažia aj seniori

Na košickom jazere sa bude cez víkend súťažiť v seniorských kategóriách mužov a žien a aj do 15 a 19 rokov.

K favoritom by mali patriť reprezentanti Bieloruska, predstavia sa však aj vodní lyžiari Rakúska či Izraela. Zo slovenskej špičky bude chýbať iba Veronika Cseploová, aj napriek tréningovému výpadku chce štartovať Alexander Vaško ml. Ten by mal patriť k favoritom najmä v obľúbenej akrobacii.

Podujatie organizuje Klub vodného lyžovania Trixen v spolupráci s medzinárodnou vodnolyžiarskou federáciou IWWF, Slovenským zväzom vodného lyžovania a wakeboardingu, mestom Košice a miestnym úradom mestskej časti Košice Nad jazerom.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie