Eva Mikulová Správy

V košickom Starom meste chcú „zatočiť“ s prostitúciou

Uzavretie hranice s Maďarskom pomohli situácii, do mesta neprichádzajú dievčatá od našich južných susedov.

Ilustračný obrázok k článku V košickom Starom meste chcú „zatočiť“ s prostitúciou
Zdroj: MČ Košice - Staré mesto

Pouličné prostitútky znepríjemňujú život už niekoľko rokov v rôznych lokalitách v košickej Mestskej časti Staré mesto. Najväčší problém s „kňažkami lásky“ je v lokalite od železničnej stanice popri Pošte II na ulici Svätopluková.

Ako informuje MČ, k náprave nedošlo ani po namontovaní 5 nových kamier za 36 461 eur, ktoré získali v rámci úspešného projektu z Úradu vlády SR.

Sú aj v blízkosti škôl

Prostitútky sa zo sledovaných lokalít s kamerami na Lofflerovej, Thurzovej a Jiskrovej ulice presunuli do iných častí.

„Starosta Igor Petrovčik s riaditeľom Základnej školy na Masarykovej ulici Radoslavom Lukácsom na spoločnom stretnutí skonštatovali, že situáciu aspoň čiastočne pomáhajú riešiť posilnené hliadky Mestskej i štátnej polície, ktoré v exponovanom čase, keď je v lokalite najviac deti a rodičov, zabezpečujú, aby v blízkosti školy nestáli a nepokrikovali,“ informuje MČ.

Paradoxne opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID 19 a uzavreté hranice s Maďarskom pomáhajú situácii tým, že do lokality nedochádzaju dievčatá od našich južných susedov.

Starosta chce pozvať na staromestskú radnicu košických poslancov z parlamentu, aby sa spoločne zamysleli a zvážili, či by nemali pristúpiť k zmene zákona, pretože dnes neexistuje žiadna možnosť prostitúciu na ulici pokutovať.

Zvažuje aj zapojenie sa do výziev z fondov, alebo Úradu vlády SR s cieľom získať finančné prostriedky na nákup ďalších kamier, ktoré odrádzajú najmä štamgastov, veľakrát ctihodných občanov, ktorí do lokality prichádzajú autami za účelom lacného sexu.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie