Veronika Hunyadiová Správy

V OBRAZOCH: Apríl ako vyšitý. Košičania sa prebudili do zasneženého rána

Aj keď je podľa kalendára jar, zima ešte nepovedala posledné slovo.

Ilustračný obrázok k článku V OBRAZOCH: Apríl ako vyšitý. Košičania sa prebudili do zasneženého rána
15
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Viaceré obce a mestá na severe a východe Slovenska sa v utorok (6. 4.) ráno prebudili do zasneženej krajiny. Výnimkou nie je ani metropola východu. Hlavná ulica sa premenila na zimnú krajinu a trhovisko na Dominikánskom námestí pripomína vianočné trhy.

Prekvapivé sneženie sa zaobišlo bez väčších komplikácií v doprave. Hlavné cesty v meste a všetky komunikácie, po ktorých premáva MHD boli zjazdné.

Zimná údržba pokračuje

Aj keď sa zimná údržba oficiálne skončila 31. marca, mesto sa vzhľadom na avizovanú predpoveď počasia dohodlo so spoločnosťou Kosit na nasadení sypačov do košických ulíc.

Prvé mechanizmy vyrazili do ulíc o štvrtej hodine ráno a sústreďovali sa na odhŕňanie snehu v smere na Jahodnú, Kavečany, Pereš a z kopcovitých úsekov trás MHD v meste na sídliskách Dargovských hrdinov a Sídlisko KVP. V predpoludňajších hodinách zabezpečuje údržbu ciest v Košiciach celkovo päť sypačov. Všetky cesty sú síce mokré, ale zjazdné.

V noci by sa mali teploty pohybovať hlbšie pod bodom mrazu a na niektorých miestach sa môže vyskytnúť poľadovica. Mesto po dohode s Kositom vyšle v nočných a večerných hodinách do košických ulíc štyri sypače. Tie by mali zabezpečiť zjazdnosť ciest v meste dnes v noci aj v priebehu stredy. Potom by mali byť v pohotovosti ešte dva sypače.

Plánovaný zber posypového materiálu z chodníkov a ciest v Starom Mesta, ktoré malo prebiehať od 6 do 8. apríla sa presúva na iný termín.

Ako to v košických uliciach vyzerá si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Prečítajte si tiež

Aprílové sneženie v Košiciach
15
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM