Župné voľby klopú na dvere: ZOZNAM poslaneckých kandidátov za Košický okres

Už onedlho si budeme môcť zvoliť tých, ktorí nás budú zastupovať v krajskom parlamente. Kto každý z Košíc ide vo volieb?

Lenka Fedorová
Ilustračný obrázok k článku Župné voľby klopú na dvere: ZOZNAM poslaneckých kandidátov za Košický okres
Zdroj: TASR

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa blížia. V sobotu 4. novembra si budeme voliť nielen predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK), ale aj členov Zastupiteľstva KSK.

Vo volebnom obvode č.1 sa bude voliť päť poslancov, vo volebnom obvode č.2 šesť poslancov, v obvode č. 3 dvaja poslanci a v obvode č. 4 sa budú voliť štyria poslanci. Pozrite, kto všetko a s podporou akých strán zabojuje o flek v krajskom zastupiteľstve.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do zastupiteľstva KSK

Volebný obvod č.1

  1. Igor Babják, Košice – Sever, nezávislý kandidát
  2. Peter Bajus, Ing. 57 ekonóm Košice – Staré Mesto Demokratická strana
  3. Ján Bartko, Ing. 69 košickí vozičkári predseda, Košice – Sever nezávislý kandidát
  4. Peter Beňo, MUDr. 61 lekár Košice – Staré Mesto MOST – HÍD
  5. Štefan Bereš, Ing. 50 ekonóm Košice – Sídlisko Ťahanovce, nezávislý kandidát
  6. Cyril Betuš, JUDr. 66 starosta Košice – SídliskoŤahanovce, Šport do Košíc a na Východ
  7. Ľubica Blaškovičová, Mgr. art., 62 herečka Košice – Staré Mesto, nezávislý kandidát
  8. Jozef Burian, Ing. 56 poslanec NR SR Košice – Sever SMER – sociálna demokracia
  9. Ľudovít Demian, Mgr. Ing., MHA 54 THP Košice – Sídlisko Ťahanovce, MOST – HÍD
  10. Zuzana Demjanová, Ing. 27 energetička Košice – Staré Mesto Občianska konzervatívna stra­na
  11. Michal Djordjevič 34 manažér Košice – Staré Mesto nezávislý kandidát
  12. Vlastimil Eštvan, Ing. 51 správca budov Košice – Ťahanovce Slovenská národná strana
  13. Štefan Fejko, PhDr. 68 SZČO Košice – Staré Mesto Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  14. Martin Ferdinandy, Ing. 40 obchodný zástupca, Košice – Sever JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska
  15. Jozef Figeľ, MVDr. 55 veterinárny lekár Košice – Sídlisko Ťahanovce, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  16. Jozef Filipko, Ing. 51 kontrolór Košice – Sever Strana maďarskej komunity – Magyar, Közösség Pártja
  17. Marián Gaj 48 starosta Košice – Sever Šport do Košíc a na Východ
  18. Peter Gašpar 39 operátor call centra, Košice – Staré Mesto JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska
  19. Ľubomír Grega, Mgr. 59 starosta Košice – Staré Mesto nezávislý kandidát
  20. Zoltán Hanesz, Ing. 49 poradca IT Košice – Staré Mesto Strana maďarskej komunity – Magyar, Közösség Pártja
  21. Jozef Holečko, Ing., MBA 64 krízový manažér Košice – Sever SME RODINA – Boris Kollár,
  22. Miloš Ihnát, Ing. Mgr. 50 právnik Košice – Sídlisko Ťahanovce, nezávislý kandidát
  23. Dagmar Kažimírová, MVDr., 51 učiteľka Košice – Sever nezávislý kandidát
  24. Tomáš Kišiday, Ing. 50 stredoškolský, učiteľ, Košice – Sever nezávislý kandidát
  25. Jozef Kmeťko, Mgr. 34 podnikateľ Košice – Staré Mesto Nezávislosť a Jednota
  26. Iveta Kohanová, JUDr. 62 advokátka Košice – Staré Mesto Komunistická strana Slovenska
  27. Marek Kondáš, Mgr. 25 SZČO Košice – Ťahanovce Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  28. Michal Kravčík, Ing., CSc. 61 vodohospodár Košice – Sever OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  29. Mariana Makó, MVDr. 44 SZČO Košice – Sever Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  30. Tibor Mátyás, MUDr. 52 lekár Košice – Staré Mesto Šport do Košíc a na Východ
  31. Juraj Mazák, Ing. 30 učiteľ a podnikateľ Košice – Sídlisko Ťahanovce, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  32. Jozef Molnár, Ing. 26 biomedicínsky inžinier, Košice – Sídlisko Ťahanovce, nezávislý kandidát
  33. Pavol Mutafov, PhDr. 63 riaditeľ ÚPSVaR Košice – Sever SMER – sociálna demokracia
  34. Lukáš Novák 27 podnikateľ Košice – Sever Demokratická strana
  35. Pavol Novotný, Mgr. 46 pedagóg Košice – Sever VZDOR – strana práce
  36. Zdeňka Olejárová, PhDr. 54 odborná učiteľka ošetrovateľstva, Košice – Sídlisko Ťahanovce, nezávislý kandidát
  37. Igor Petrovčik, Ing. 43 ekonóm, aktivista Košice – Staré Mesto nezávislý kandidát
  38. Emil Petrvalský, Ing. RNDr., CSc. 59 zástupca starostu Košice – Sídlisko Ťahanovce, Šport do Košíc a na Východ
  39. Adriana Pištejová, Mgr. 52 riaditeľka školy Košice – Sídlisko Ťahanovce, ŠANCA
  40. Jaroslav Polaček, Ing. 40 poslanec mesta Košice, poradca pre samosprávu v odpadovom hospodárstve, Košice – Sever nezávislý kandidát
  41. Lucia Rennerová, Ing. 53 SZČO Košice – Staré Mesto OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  42. Robert Roland, MUDr. 70 lekár Košice – Staré Mesto Demokratická strana
  43. Mária Sadovská, Mgr. 53 stredoškolská učiteľka, Košice – Sever OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  44. Zuzana Sedláková, PhDr. 44 mediátorka Košice – Sever MOST – HÍD
  45. Peter Slávik, Ing. 52 podnikateľ Košice – Ťahanovce Šport do Košíc a na Východ
  46. Zuzana Slivenská, Mgr. 28 právnička Košice – Sídlisko Ťahanovce, nezávislý kandidát
  47. Ján Struk 59 riaditeľ spoločnosti Košice – Staré Mesto STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
  48. Štefan Surmánek, PhDr., CSc. 64 SZČO Košice – Sever Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  49. Adam Šepetka, Ing. 37 riaditeľ Košice – Sever Nezávislosť a Jednota
  50. Miroslav Špak 42 stavebný technik Košice – Sídlisko Ťahanovce, nezávislý kandidát
  51. Andreja Takáčová, JUDr. 62 právnička Košice – Sever nezávislý kandidát
  52. Vladimír Vágási, Mgr. 55 riaditeľ Košice – Sever MOST – HÍD

Volebný obvod č.2

  1. Iveta Adamčíková 50 odborná referentka, Košice – Sídlisko KVP nezávislý kandidát
  2. Miroslav Andrássy, Mgr. 41 pedagóg Košice – Šaca STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
  3. Michal Badlík, Mgr. 31 príslušník ZVJS (Zboru väzenskej a justičnej stráže), Košice – Západ nezávislý kandidát
  4. Peter Berinšter, Mgr. 28 konateľ Košice – Západ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  5. Mária Birošová, Mgr. 54 kontrolórka VS Košice – Poľov Strana zelených Slovenska
  6. Michaela Dobošová, Bc. 24 študentka Košice – Sídlisko KVP Šport do Košíc a na Východ
  7. Ildikó Dúlová 58 manažérka Košice – Pereš Strana maďarskej komunity – Magyar, Közösség Pártja
  8. Tibor Egry, Ing. 60 SZČO Košice – Západ Šport do Košíc a na Východ
  9. Ivana Festenburg, MUDr. 35 lekárka Košice – Západ MOST – HÍD
  10. Ján Fránik, Ing. 62 bezpečnostný pracovník Košice – Západ Nezávislosť a Jednota
  11. Tomáš Gáll, Mgr. 34 riaditeľ, rekreačné zariadenie Zlatá Idka, Košice – Sídlisko KVP nezávislý kandidát
  12. Mária Grüllingová, MUDr. 47 lekárka Košice – Západ SMER – sociálna demokracia
  13. Dana Grusová 56 učiteľka Košice – Sídlisko KVP Komunistická strana Slovenska
  14. Peter Hajdú, Ing. Mgr. 30 učiteľ na základnej škole, Košice – Západ, ŠANCA
  15. Alfonz Halenár, Ing. 62 starosta Košice – Sídlisko KVP nezávislý kandidát
  16. Marek Horský, Ing. 28 tréner Košice – Sídlisko KVP Šport do Košíc a na Východ
  17. Peter Huba, JUDr. Ing., PhD. 32 právnik Košice – Západ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  18. Leonid Chovanec 51, invalidný dôchodca, Košice – Západ JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska
  19. Mária Ivanecká, Mgr. 53 učiteľka Košice – Sídlisko KVP MOST – HÍD
  20. Ján Jakubov, Ing. 60 starosta Košice – Západ SMER – sociálna demokracia
  21. Igor Jutka, MUDr., MPH 44 lekár Košice – Západ Šport do Košíc a na Východ
  22. Jozef Karabin, Ing., MBA 38 starosta MČ Košice – Pereš, Košice – Pereš nezávislý kandidát
  23. Vladimír Karnay, Bc. 27 IT špecialista Košice – Západ Šport do Košíc a na Východ
  24. Iveta Kijevská, Ing. Bc. 54 ekonómka Košice – Sídlisko KVP Šport do Košíc a na Východ
  25. Emil Kočiš, Ing., PhD. 61 manažér Košice – Pereš OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  26. Mikuláš Krivánsky 67 novinár Košice – Západ Maďarská kresťanskodemo­kratická aliancia – Magyar, Keresztény demokrata Szövetség
  27. Peter Liba, Mgr. 37 teológ, učiteľ Košice – Západ nezávislý kandidát
  28. Juraj Mihaľov, Ing. 32 doktorand Košice – Sídlisko KVP nezávislý kandidát
  29. František Palkó, Ing. 55 inžinier – technológ Košice – Sídlisko KVP Strana maďarskej komunity – Magyar, Közösség Pártja
  30. Martin Petruško, JUDr. 44 námestník primátora, Košice – Západ SMER – sociálna demokracia
  31. Miroslav Pilčík, Mgr. 60 pedagóg Košice – Sídlisko KVP Nezávislosť a Jednota
  32. Ingrid Puchalová, PaedDr., PhD.47 vysokoš­kolská pedagogička, Košice – Západ MOST – HÍD
  33. Ladislav Rovinský, JUDr. Mgr. 66 SZČO – mediátor, poradca, školiteľ, Košice – Západ nezávislý kandidát
  34. Daniel Rusnák 57 geológ Košice – Sídlisko KVP OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  35. Františka Sláviková 52 živnostníčka Košice – Sídlisko KVP Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  36. Viera Šándorová 57 realitná maklérka Košice – Západ STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
  37. Alexander Škulec 43 obchodný manažér Košice – Západ Slovenská národná strana
  38. Ladislav Takáč, Ing., PhD. 35 vysokoškolský učiteľ, Košice – Sídlisko KVP nezávislý kandidát
  39. Vojtech Tóth, MBA 36 riaditeľ neziskovej organizácie, Košice – Sídlisko KVP nezávislý kandidát
  40. Miroslav Tuleja, Mgr., MBA, LL.M., 42 štátny zamestnanec, Košice – Západ nezávislý kandidát
  41. Ján Varga, Ing. 38 strojný inžinier Košice – Západ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  42. Zsolt Varga, JUDr. 41 právnik Košice – Západ nezávislý kandidát
  43. Marcel Vrchota, Mgr. 32 právnik Košice – Západ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  44. Adrián Weiszer, Ing. 42 lesný inžinier Košice – Západ Strana maďarskej komunity – Magyar, Közösség Pártja
  45. Beáta Zemková, JUDr. 43 právnička Košice – Západ nezávislý kandidát
  46. Tomáš Zolovčík, Mgr. 42 vedúci cateringu Košice – Západ Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 3.

  1. Jozef Andrejčák, Mgr. 37 starosta Košice – Dargovských hrdinov, SMER – sociálna demokracia
  2. Erik Bánk 28 operátor výroby Košice – Dargovských hrdinov, Slovenská národná strana
  3. Jozef Čurlej, Ing. 66 poľnohospodársky manažér, Košice – Dargovských hrdinov, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  4. Daniel Grega, Bc. 23 študent VŠ Košice – Dargovských hrdinov VZDOR – strana práce
  5. Marek Kandráč, Ing. 39 stavebný inžinier Košice – Dargovských hrdinov, SMER – sociálna demokracia
  6. Juraj Kolesár 39 poslanec NR SR Košice – Dargovských hrdinov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  7. Jozef Lévay, MUDr. 47 lekár Košice – Dargovských hrdinov, MOST – HÍD
  8. Ján Sekáč, MUDr. 45 lekár Košice – Dargovských hrdinov, Šport do Košíc a na Východ
  9. Vladislav Stanko, Ing., MBA, 43 podnikateľ Košice – Dargovských hrdinov, nezávislý kandidát
  10. Zuzana Szabova, MVDr. 36 hygienička potravín, Košice – Dargovských hrdinov, Strana zelených, Slovenska
  11. Peter Šoltýs 38 podnikateľ Košice – Dargovských hrdinov, MOST – HÍD
  12. Mária Tomková 65 zdravotná sestra Košice – Dargovských hrdinov, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  13. Alena Vagnerová, Ing. 32 strojná inžinierka Košice – Dargovských hrdinov, ŠANCA
  14. Daniel Veles 38 živnostník Košice – Dargovských hrdinov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

Volebný obvod č. 4

  1. Tibor Bacsó, JUDr. 38 advokát Košice – Juh Šport do Košíc a na Východ
  2. Erich Blanár, Ing. 47 energetik Košice – Juh ŠANCA
  3. Martin Boldižár, MVDr., PhD., 42 veterinárny lekár Košice – Juh OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  4. Peter Brugoš 66 dôchodca Košice – Nad jazerom Komunistická strana Slovenska
  5. Ján Bučko 64 manažér Košice – Nad jazerom Komunistická strana Slovenska
  6. Anton Čekan 57 SZČO Košice – Juh Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  7. Monika Čekanová 44 nezamestnaná Košice – Juh Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  8. Adriana Čurajová, Mgr. 40 pracovníčka charity, Košice – Juh nezávislý kandidát
  9. Ľubomír Demský, MUDr. 51 lekár Košice – Juh MOST – HÍD
  10. Jaroslav Džunko, RNDr. Ing., 66 vynálezca Košice – Juh nezávislý kandidát
  11. Eva Fábiánová, Mgr. 39 politologička Košice – Juh Strana maďarskej komunity – Magyar, Közösség Pártja
  12. Ľubica Fečková, Mgr. 42 špeciálna pedagogička, Košice – Krásna nezávislý kandidát
  13. Tibor Ferko 36 predseda AVAS Košice – Nad jazerom Nezávislosť a Jednota
  14. Štefan Glaubic 64 umelecký producent, Košice – Juh Strana zelených Slovenska
  15. Ivo Grobauer, Ing. 57 SZČO Košice – Nad jazerom OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  16. Jaroslav Hlinka, JUDr. 63 starosta Košice – Juh nezávislý kandidát
  17. Karol Ištván, Ing. 60 SZČO Košice – Nad jazerom MOST – HÍD
  18. Anna Jenčová, MVDr. Mgr., 52 ekonómka Košice – Nad jazerom nezávislý kandidát
  19. Michal Jurko 23 žeriavnik Košice – Nad jazerom Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  20. Jaroslav Kaifer, JUDr. 38 advokát Košice – Juh SMER – sociálna demokracia
  21. Margita Kočišková, Mgr. 56 sociálna pracovníčka, Košice – Vyšné Opátske Demokratická strana
  22. Lenka Kovačevičová, Ing. Mgr., 41 starostka Košice – Nad jazerom nezávislý kandidát
  23. Viktória Kozelová, Ing. 39 manažérka Košice – Juh ŠANCA
  24. František Krištof 63 starosta MČ Košice – Barca, Košice – Barca OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  25. Renáta Lenártová,, MUDr., PhD., 45 námestníčka primátora, Košice – Nad jazerom SMER – sociálna demokracia
  26. Jaroslav Olejár 58 futbalový tréner Košice – Juh Demokratická strana
  27. Daniel Rišian 46 administratívny pracovník, Košice – Juh MOST – HÍD
  28. Richard Rosival 37 mestský policajt Košice – Krásna SME RODINA – Boris Kollár
  29. Vladimír Saxa, Ing. 40 súkromný podnikateľ, Košice – Krásna OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemo­kratické hnutie, NOVA
  30. Mária Semanová, Ing. 63 SZČO Košice – Nad jazerom nezávislý kandidát
  31. Róbert Schwarcz, PhDr. 40 riaditeľ školy Košice – Nad jazerom nezávislý kandidát
  32. Lukáš Sisák 31 živnostník Košice – Juh Komunistická strana Slovenska
  33. Renáta Šramková, Mgr. 52 lektorka Košice – Juh SMER – sociálna demokracia
  34. Jarmila Tkáčová, JUDr. Ing., 56 ekonómka Košice – Nad jazerom Slovenská národná strana
  35. Juraj Tobák, Ing. 31 audítor Košice – Juh ŠANCA
  36. Ondrej Vilner, PaedDr. 62 pedagogický pracovník, Košice – Barca MOST – HÍD

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame