Rôzne Správy

DPMK: Modernizácia električkového depa za milióny eur!

Košický dopravný podnik chystá modernizáciu za desiatky miliónov eur. Pozrite, čo bude zahŕňať.

Ilustračný obrázok k článku DPMK: Modernizácia električkového depa za milióny eur!
Zdroj: TASR

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) pripravuje s využitím eurofondov projekt modernizácie električkového depa. Celkové oprávnené výdavky majú byť vo výške do 35,77 milióna eur bez DPH, spolufinancovanie zo strany podniku je vo výške piatich percent.

„Modernizácia električkového depa je nevyhnutná z dôvodu jeho morálneho aj fyzického opotrebenia, aj z dôvodu nevyhovujúcich parametrov,“ uviedla hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová.

Projekt rieši stavebné a technologické vybavenia jednotlivých prevádzok, ako aj nevyhovujúcu dĺžku kanálov pre prístup k podvozkom električiek v dielni ťažkých opráv.

Podľa dopravného podniku je z dôvodu zmeny vozového parku nutné vybudovať novú halu ťažkých opráv s technológiou, umývač električiek s potrebnou infraštruktúrou, zrekonštruovať halu dennej údržby, vybudovať koľajové napojenie nových objektov a zmodernizovať koľaje prejazdného okruhu vo vozovni s koľajovými vetveniami.

Okrem iného sa v rámci projektu zrekonštruuje aj výpravná hala, kde je zastrešených osem odstavných koľají, a vybuduje sa zastrešenie nad ďalšími koľajami.

Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok schválilo košické Mestské zastupiteľstvo (MsZ) vlani v decembri.

„Žiadosť o NFP zatiaľ podaná nebola, pretože proces všetkých stavebných povolení na predmetnú stavbu nie je ukončený. V súčasnosti prebieha stavebné konanie na Košickom samosprávnom kraji (KSK),“ informovala Karaffová.

K predmetnej stavbe vydali podľa nej samostatné čiastkové stavebné povolenia stavebný úrad – obec Čaňa a Mesto Košice ako špeciálny stavebný úrad na miestne a účelové komunikácie.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM