Rôzne

Ako to v Michalovciach vyzerá so svadbami na Valentína? TOTO nám prezradila radnica

Najromantickejší deň v roku je opäť tu a zaľúbení premýšľajú, ako najlepšie stráviť Valentína. Niektorí ľudia sa v tento deň berú. Ako je to s Michalovčanmi?

Ilustračný obrázok k článku Ako to v Michalovciach vyzerá so svadbami na Valentína? TOTO nám prezradila radnica
Zdroj: TASR

14. február je pre niektorých ľudí dňom, kedy sa rozhodnú pre spoločné manželstvo. Iní zase si práve na tento deň naplánujú samotnú svadbu. Michalovská radnica nám prezradila viac, ako to je s valentínskymi sobášmi v našom meste.

Štyri valentínske sobáše

Svadby v Michalovciach sú väčšinou v sobotu, prípadne vo štvrtok, kedy sú sobášne dni. Občas si na to snúbenci vyberú práve deň svätého Valentína. Na radnici sme zisťovali, koľko valentínskych svadieb Michalovce zažili v ostatných rokoch.

Zistili sme, že sviatok zaľúbených nie je snúbencami v našom meste extra vyhľadávaný. Od roku 2014 boli na Valentína u nás uzavreté presne štyri manželstvá. Najviac ich bolo v roku 2015. Vtedy boli v Michalociach až tri takéto sobáše. No a jeden valentínsky sobáš sa v našom meste odohral rok predtým – v r. 2014.

Zdroj: TASR

Ako je to tento rok?

Vlani sa pre valentínsky sobáš nerozhodol nikto. Zmenilo sa niečo tento rok? Zisťovali sme, či sa dnes v Michalovciach nekoná romantická svadba s dátumom 14. 2. 2017. „Nemáme nahlásený žiadny sobáš,“ prezradila však pre náš spravodajský portál Iveta Palečková, vedúca referátu komunikácie, propagácie a kultúry mestského úradu v Michalovciach. No a čo vy? Zvolili by ste si ako váš svadobný deň dátum 14. február?

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM