Správy

Máme novú unikátnu bankovku, ktorej hodnota bude stúpať: Vieme, kde ju zoženiete, FOTO

Originálny a jediný unikát, za ktorým stojí aj historik mesta Michalovce. Kedy sa začne predávať a prečo by ste ho mali mať doma? Hodnota bude stúpať.

Ilustračný obrázok k článku Máme novú unikátnu bankovku, ktorej hodnota bude stúpať: Vieme, kde ju zoženiete, FOTO
2
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Atraktívne pre zberateľov!

Fenomén nula euro bankoviek ako suvenírov vznikol v roku 2015 vo Francúzsku za účelom podpory turizmu, najmä prostredníctvom propagácie kultúrnych pamiatok, múzeí a galérií, zoo, zábavných atrakcií a rôznych ďalších turistických stredísk.

V roku 2020 pri príležitosti 5. výročia vydania prvého nula eurového suveníru sa vytlačili aj tzv. anniversary foldre, zložky s podrobnejším popisom a grafikou k bankovke. Tieto sú pre zberateľov zvlášť atraktívne.

Autorom je zamestnanec mesta

,,Na michalovskej nula euro bankovke je na prednej strane zobrazená veduta mesta Michalovce ako jeden z najlepších historických motívov znázorňujúcich mesto. Na druhej strane bankovky sú zobrazené európske národné pamiatky," opísala Palečková.

Autorsky a organizačne pripravil vydanie michalovskej bankovky zamestnanec Mesta Michalovce a zberateľ tohto artiklu, Andrej Koli, pod gesciou zástupcu primátora Jozefa Sokologorského a s odborným posúdením historikom Martinom Molnárom.

Bankovka bola vydaná prostredníctvom firmy Nunofia, s.r.o., ktorá je výhradným držiteľom licencie a vydavateľom konceptu Euro Souvenir.

Predaj

Predaj michalovskej suvenírovej bankovky sa začne v sobotu 20. novembra o 9.00 hod v Informačnej kancelárii mesta Michalovce, Nám. osloboditeľov 10, v budove Zlatý býk.

Cena jednej bankovky je 3 eurá. Na predaj bude aj neoficiálny folder v cene 30 eur.

Metropola Zemplína má novú bankovku: Každý kus je unikát
2
Galéria
Zdroj: Mesto Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM