Rôzne

Rok 2020 v Michalovciach: TOP články, ktoré vás zaujali najviac

Už o pár hodín sa končí rok 2020, ktorý sa zapísal najmä v znamení koronavírusu. Čitateľov Michalovce24 však bavili aj iné témy.

Ilustračný obrázok k článku Rok 2020 v Michalovciach: TOP články, ktoré vás zaujali najviac
Zdroj: Milan Bališin

V roku 2020 sa hovorilo najmä o koronavíruse, no témou ešte na začiatku roka boli najmä parlamentné voľby. Čitateľov spravodajského portálu Michalovce Dnes24 zaujali tiež kuriozity či iné pozitívnejšie témy. Samozrejme, vo veľkom bodovala najmä téma pandémie, ale tú sme sa rozhodli teraz vynechať a zamerať sa na ostatné druhy správ – pozitívnejšie.

Pamätáte sa ešte na leto, keď posledný augustový víkend praskala Šírava vo švíkoch? Tropické teploty vylákali ľudí k vode. Pozrite sa, ako si rekreanti užívali posledné dni prázdnin na Zemplínskej šírave.

Morské oko má za sebou sezónu s historickou návštevnosťou. Okolie jazera je vyhľadávané najmä cyklistami, ale aj pešími turistami. Najviac, 1 161 turistov prišlo k Morskému oku v nedeľu 2. augusta, 41 z nich bolo cyklistov. V pracovné dni bolo pri jazere najrušnejšie medzi 12.00 a 13.00 hod., cez víkendy medzi 14.00 a 15.00 hod.

Okolie Vinianskeho jazera láka od tohto roku aj na lesný kúpeľ a nové atrakcie na hrade. Krajská organizácia Košice región turizmus (KRT) predstavila výsledok rekonštrukcie Vinianskeho hradu a projekt ekoturizmu s názvom Lesný kúpeľ.

Našich čitateľov zaujali tiež staré vzácnosti a kuriozity, ktoré ukrývali príbehy v tržnici, kde sa stretli znalci starých vecí a ponúkali verejnosti rôzne zaujímavé kúsky. Zavítali sme na burzu starožitností a kuriozít v Michalovciach.

V januári tohto roku verejnosť pobavila podľa slov polície veta jedného z michalovských vodičov, ktorý sa policajtov snažil presvedčiť, že vlastne on nemôže za to, že so svojim autom na parkovisku narazil do iného vozidla, ale môže za to pes, pretože „pes mi štekal vzadu do ucha, tak možno preto. Predtým som ho zatvoril do kufra a príde na snowboarde, si prešiel cez takú dierku, keď je smädný, tak si príde dopredu. Prepne mi pesničku alebo čo mi povie, a som sa zľakol.“

Foto: ilustračné/Milan Bališin

Aj takéto boli TÉMY 2020

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM