Aktualizované Krimi

Tragická nehoda neďaleko Spišskej: Muž bez vodičáku zrazil dieťa

41-ročný muž bez vodičského oprávnenia si sadol za volant. Jeho rozhodnutie malo fatálne následky. Chlapec zrážku neprežil.

Ilustračný obrázok k článku Tragická nehoda neďaleko Spišskej: Muž bez vodičáku zrazil dieťa
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

V stredu (13. januára) dopoludnia došlo v obci Letanovce v okrese Spišská Nová Ves k dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala život maloletého chlapca.

Zbytočná tragédia

Podľa doterajších zistení 41-ročný vodič z uvedenej obce, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, viedol vozidlo po Okružnej ulici a pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky zišiel s vozidlom čiastočne mimo cestu,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Následne sa chcel s vozidlom dostať na cestu a ako na ňu vchádzal, prešiel cez celú šírku vozovky a narazil do oproti idúceho maloletého chodca, ktorý kráčal po okraji cesty. Vozidlo po náraze zatlačilo chodca o betónový plot. Podľa slov hovorkyne, maloletý chodec pri dopravnej nehode utrpel vážne zranenia, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahol.

Prečin usmrtenia

Ako priblížila Mésarová, u vodiča požitie alkoholických nápojov zistené nebolo. Na vozidle bola škoda predbežne odhadnutá na 700 eur. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti,“ dodala hovorkyňa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuality z východu Slovenska:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM