Lukáš Zavacký Samospráva

Raši s novým návrhom: Hlasovať sa bude o spoločnom podniku EEI a mesta

Na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva predloží primátor Richard Raši návrh s cieľom zlepšiť parkovací systém na základe pripomienok a návrhov Košičanov. Pozrite podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Raši s novým návrhom: Hlasovať sa bude o spoločnom podniku EEI a mesta
Zdroj: TASR

Podľa uznesenia by mal pripraviť zmenu všeobecne záväzného nariadenia účinného od 1. júla, ktoré vyvolalo protesty časti občanov. Súčasťou je aj príprava založenia spoločného podniku mesta a parkovacej spoločnosti.

Čítajte tiež: Košická parkovacia kauza: Podľa aktivistov a poslancov primátor klame!

„Ďakujem všetkým, ktorí konštruktívne a vecne tento systém pripomienkovali. Ďakujem vopred aj tým, ktorí tak mienia urobiť,“ uviedol primátor.

K chystaným zmenám má patriť napríklad zníženie ceny za rezidentskú parkovaciu kartu, rozšírenie jej platnosti na susediace lokality, cenové zvýhodnenie pre dôchodcov, rozšírené možnosti jej získania, ako aj zníženie ceny pre návštevníkov.

Čítajte tiež: Parkovanie v Košiciach: Radnica vyzýva aktivistov nenabádať na porušovanie zákona

Návrh na založenie spoločného podniku predtým navrhol náš nezávislý poslanec. Miroslav Špak sa vyjadril, že takýto krok neho mohol vyriešiť spomenutú problematiku. Má však viacerých kritikov.

„Považujeme to za nezmyselné. Riešením je ukončenie spolupráce s EEI a prevzatie zodpovednosti za realizáciu tejto politiky samotným mestom,“ uviedlo miestne KDH.

Podľa M. Špaka však majú Košice na stole zmluvný záväzok a hroziace sankcie. „Začať v tejto fáze budovania parkovacieho systému z bodu nula bude znamenať náklady rádovo v miliónoch eur a niekoľko rokov zdržania,“ uviedol.

Môže vás zaujímať:

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie