Kosenie začalo o niečo skôr: Ktoré košické ulice sú na rade?
Metropola východu sa aj túto jar stará o svoje zveľaďovanie. S teplejším počasím porástla tento rok tráva o čosi rýchlejšie.
Nedávno sme vás v článku Kamienky na chodníkoch už nebudú problémom: Mesto začalo s odpratávaním posypu! informovali o tom, že mesto začalo po zime odpratávať kamienky, ktoré robili šarapatu. Vo zveľaďovaní sa pokračuje a teraz je na rade vykosovanie.
Kosiť sa začalo o dva týždne skôr ako minulý rok
Magistrát mesta informoval tom, že pracovníci Správy mestskej zelene začali tento rok s kosením o čosi skôr. Vďaka skoršiemu príchodu jari a vhodným klimatickým podmienkam sa tento rok začalo s kosením o dva týždne skôr.
Medzi prvé oblasti, ktoré sa začali kosiť patrí Kuzmányho ulica (zelené pásy pozdĺž električkovej trate), na Toryskej ulici pri Triede SNP, kruhovom objazde Moldavská, a na Alejovej ulici. Nasledovať budú ďalšie košické hlavné ťahy – Južná trieda a Rastislavova ulica.
Jedna kosba vyjde mesto na asi 180-tisíc Eur
Podľa magistrátu sa bude kosiť podľa potreby v jednotlivých lokalitách v závislosti na výške trávy, nakoľko nerastie všade rovnako rýchlo. Jej rast ovplyvňujú viaceré faktory, ako druh trávnatého porastu, výška hladiny spodnej vody, ako aj svahovitosť terénu.
Trávnaté plochy v centrálnej mestskej zóne a sídliskovú zeleň bude SMsZ kosiť podľa potreby v 17. týždni všade tam, kde budú porasty na kosenie vhodné.
Kosenie má v Košiciach na starosti Správa mestskej zelene na základe magistrátom schváleného finančného príspevku. Predpokladané náklady na jednu kosbu sú podobne ako vlani odhadnuté na cca 180-tisíc Eur. V tomto roku plánuje SMsZ v priemere 3,5 kosby (vlastnými kapacitami aj dodávateľským spôsobom) s tým, že hlavné ťahy sa kosia päťkrát a centrálna mestská zóna, vrátane parkov, desaťkrát.
Môže vás zaujímať:
Košice rozkvitnú do krásy: Ktoré časti mesta sa budú skrášľovať ako prvé?
Mesto zabezpečilo peniaze na futbalovú arénu: Pozrite si VIZUALIZÁCIE budúceho košického štadióna
5 najväčších investičných projektov, ktoré mesto plánuje už tento rok: Do čoho investuje najviac?
Odklepnuté: Mesto schválilo čestné občianstvo pre Michaila Gorbačova