Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  23 °C
Michal Lendel Práca

Priemyselný park vo Veľkej Ide: Prvá výrobná hala sa začne stavať už v najbližších týždňoch!

Veľká Ida hostila slávnostné odhalenie základného kameňa priemyselného parku. Prvý investor, ktorý otvorí brány pre svojich zamestnancov, je luxemburská spoločnosť. Tá sa sťahuje z neďalekého Kechneca za lepšími podmienkami.

Ilustračný obrázok k článku Priemyselný park vo Veľkej Ide: Prvá výrobná hala sa začne stavať už v najbližších týždňoch!
Zdroj: TASR

Slávnostné poklepanie po základnom kameni

Už na jar 2014 bude na ploche 10 000 štvorcových metrov neďaleko obce Veľká Ida stáť výrobná hala. Patriť bude k novému Priemyselnému a logistickému parku spoločnosti KKP Invest.

Jeho základný kameň včera slávnostne poklepal aj Guangrong Han, najvyšší predstaviteľ luxemburskej spoločnosti IEE Group, ktorej bude spomínaná výrobná hala patriť. Spolu s ním sa na slávnostnom akte zúčastnil aj poslanec NR SR Otto Brixi, Arpád Lőrincz zo spoločnosti KKP Invest, ktorá nový park vlastní, Miroslav Kučera, výkonný riaditeľ spoločnosti Inveast, ktorá pomáha zahraničným investorom na východnom Slovensku a starosta Veľkej Idy Július Beluscsák.

Rozbehnutie výroby v parku

„Komplexná infraštruktúra premysleného a logistického parku vo Veľkej Ide je už vo výstavbe, výrobná hala pre IEE Sensing Slovakia za začne stavať v najbližších týždňoch. Samotná výroba by sa mala rozbehnúť koncom apríla 2014,“ povedal Lőrincz . Uviedol, že na jar 2014 sa do svojich nových priestorov presťahuje aj 540 zamestnancov IEE Sensing Slovakia z neďalekého Kechneca.

Kým v Kechneci si Luxemburčania priestory prenajímali, vo Veľkej Ide už budú vo vlastných. S výrobou na Slovensku teda výrobca snímacích systémov pre automobilový priemysel ráta aj v budúcnosti. „Predpokladáme, že po dobudovaní parku by tu mohlo fungovať osem spoločností a prácu ba tu malo nájsť viac ako 3000 ľudí,“ dodal Lőrincz

Snaha získať ďalších investorov

„Park je v dobrej lokalite s dostupnou infraštruktúrou, preto sme presvedčení, že sa nám podarí získať i ďalších investorov,“ potvrdil Kučera, s tým že rokovania sa už rozbehli s ďalšími zahraničnými firmami, ktoré majú záujem usadiť sa na Slovensku.

„Už prítomnosť luxemburského investora je veľkým úspechom, robíme však všetko preto, aby sme získali aj ďalších, najmä zo západnej Európy,“ dodal Beluscsák. Podľa Brixiho je začiatok výstavby novej haly dobrým signálom pre celý región. „Dnes by sa tu mohol začať písať nový príbeh tejto časti Slovenska,“ povedal.

Zdroj: TASR