Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  23 °C
Alexandra Kolínská Práca

Košice získali nového investora: V metropole východu pribudne voľných 100 pracovných miest!

Dobrá správa, z úradu práce pravdepodobne ubudne ďalších pár evidovaných nezamestnaných. V našom meste vznikne podľa magistrátu ďalších 100 pracovných miest.

Ilustračný obrázok k článku Košice získali nového investora: V metropole východu pribudne voľných 100 pracovných miest!
Zdroj: Dnes24.sk

Ness Košice Development Center podpísalo spoluprácu s ďalším klientom zvučného mena. Spoločnosť Masternaut je európskym lídrom v oblasti telematiky a poskytovania riešení pre zefektívňovanie manažmentu vozových parkov firmám všetkých veľkostí vrátane nadnárodných koncernov. Masternaut v súčasnosti zamestnáva 600 špecialistov a svoje služby poskytuje viac ako 10 000 zákazníkom.

„Začiatok spolupráce s tak prestížnym klientom je dôkazom kvality našich služieb a najmä spokojnosti partnerov. V Košiciach vzniká ďalší perspektívny tím programátorov, ktorý sa postupne rozrastie na 50 zamestnancov. Okrem tejto už potvrdenej spolupráce rokujeme s 2 ďalšími klientmi a progres rozhovorov je veľmi pozitívny," uviedol generálny manažér spoločnosti, Marek Uhrín.

"Nás samozrejme teší, že záujem o služby NESS KDC je aj tento rok enormný. Spolu s novými pozíciami v už existujúcich projektoch môžem potvrdiť, že naša spoločnosť má aktuálne otvorených viac ako 60 pracovných ponúk a v nasledujúcich týždňoch tento počet vzrastie na 100. Pri aktuálnom stave 385 zamestnancov tak do konca roka výrazne prekročíme métu 400. Berúc do úvahy tieto fakty, aktuálne trhové trendy i uznávaný kredit a know-how našich ľudí, môžem hrdo prehlásiť, že NESS KDC patrí k absolútnej špičke softvérového inžinierstva a to nielen v regionálnom, ale celosvetovom ponímaní,“ dodal.

„Spoločnosť NESS KDC patrí medzi dlhodobo etablovaných a rozvíjajúcich sa zamestnávateľov v našom meste, ktorí významnou mierou prispievajú k jeho rozvoju a skvalitňovaniu života jeho obyvateľov nielen tým, že vytvárajú nové pracovné príležitosti, ale aj konkrétnymi a užitočnými prejavmi spoločenskej zodpovednosti," povedal košický primátor Richard Raši.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk