Lukáš Zavacký Práca

Známa firma rozširuje prevádzku v Košiciach: Pribudnú nové fleky v informatike

Ak momentálne končíte školu alebo len rozmýšľate nad zmenou zamestnania, môžete svoje šťastie skúsiť v známej informatickej firme. Tá sa rozhodla rozšíriť svoju prevádzku.

Ilustračný obrázok k článku Známa firma rozširuje prevádzku v Košiciach: Pribudnú nové fleky v informatike
Zdroj: TASR

Spoločnosť IBM aktuálne zväčšuje svoje Klientske inovačné centrum v Košiciach, ktoré zamestnáva expertov v oblasti informačných technológií. Jeho kapacita by sa mala zdvojnásobiť.

„Ten doterajší vývoj a kvalita ľudí, ktorých sme dokázali získať a vyškoliť, sú tak dobré, že IBM naďalej investuje, aby sme tú kapacitu znásobili a získavali ďalších ľudí – či už senior expertov, ale najnovšie sme začali veľmi výrazne školiť aj absolventov vysokých škôl,“ uviedol generálny riaditeľ firmy pre región Slovenska a Českej republiky, Branislav Šebo.

Spomenutá sekcia spoločnosti v súčasnosti pracuje na vývoji inteligentných mobilných aplikácií, tvorbe unikátnych podnikových systémov a na riešeniach pre veľké koncerny pôsobiace na celosvetovom trhu vo viacerých odvetviach priemyslu a služieb.

IBM spolupracuje aj s košickými univerzitami, jeho experti podporujú výučbu formou odborných prednášok, konzultácií a vedenia diplomových prác. „S Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika spolupracujeme na projekte SAP Akadémia. K výučbe SAP-u pridávame tento rok aj výučbu projektového manažmentu,“ priblížil manažér inovačného centra, Daniel Strasser.

Medzi realizované projekty košického centra patril napríklad aj vývoj riešenia pre pracovníkov sociálnych úradov v Dánsku. Zamestnancom detskej linky poskytuje v reálnom čase všetky dostupné podklady pre pomoc ohrozeným deťom a pomáha zvoliť správny postup pri riešení konkrétnych prípadov.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie